Jump to content

Nasze Serwery

ID Gra MOD Monitoring IP Serwera GameTracker HLTV Dołącz Sklep
1 DEATHMATCH 145.239.236.136:27015
2 ONLY AWP 193.33.176.67:27145
3 SURF EASY 193.33.176.43:27015
4 SURF HARD 193.33.176.66:27035
5 5VS5 51.75.34.69:27015
6 5VS5 #2 54.38.143.81:27015
7 3MAPS 145.239.18.200:27030
8 ONLY DD2 54.38.49.144:27015
9 PAINTBALL 54.37.133.170:27015
10 TEAMSPEAK 3 ts3.ganjaskill.eu

keeemin.

Admin [3MAPS]

Reputation Activity

 1. Haha
  keeemin. got a reaction from dbk in Business Tour - Rekordy   
  @dbk gdzie jesteś?
 2. Thanks
  keeemin. reacted to dbk in Zlecenie - keeemin   
 3. Like
  keeemin. reacted to Charlie W. in [PORADNIK] SourceMod czyli SERWEROWANIE OD POSTAW część. 1   
  Cześć wszystkim, dziś postanowiłem stworzyć dla was mam nadzieje dość prostą a zarazem użyteczną serie poradników dotyczących SourceMod'a, Serwerów CS:GO jak i samego programowania w SourcePawn'ie. Tym poradnikiem chciałbym zachęcić was do pracy nad serwerami która nie skupia się jedynie na tym jak rozkręcić sam serwer ale również nad tym jak go stworzyć i co należy zrobić aby wszystko było w jak najlepszym porządku. Serię postaram się głównie opisywać choć czasami możliwe jest że będę potrzebował coś nagrać - aby ułatwić pokazanie danej rzeczy. Jeżeli jednak ktoś będzie potrzebował w pełni zobaczyć jak daną rzecz się robi mogę nagrać filmik z wytłumaczeniem danego elementu. Całą serie zaplanowałem w pewien określony sposób i wraz z moim czasem wolnym będę opracowywać kolejne punkty z tej serii (zazwyczaj będzie to weekend, myślę że około dwóch części w jeden weekend).
  Plan ogólny:
  O Sobie oraz SourceModzie - podstawy tj. instalacja oraz konfiguracja. Inne dodatkowe wymagania. <-- Temat dzisiejszej lekcji Środowisko do programowania. Zmienne, Instrukcje Warunkowe oraz Pętle - element każdego języka programowania. Kilka słów o API czyli dokumentacji SourceMod'a. Wprowadzenie do samego SourceMod'a: dodatkowe zmienne, "obiektowość" SourceMod'a, jak działają pluginy tj. skąd biorą się dane akcje. SDKhooks czyli eventy na których możemy bardzo, bardzo dużo zdziałać. Timery oraz jak i do czego ich używamy. Praca z Bazą danych czyli MySql. Tworzenie menu, jak to w sumie działa? Console Variables czyli cvar'y, ich zmiany oraz wychwytywanie danej komendy. Tłumaczenia, jak działają, po co są, czy warto? Współpraca wielu pluginów na raz czyli jak tworzyć Native'y oraz do czego służą. Współpraca wielu pluginów część 2, czyli Forwardy oraz ich możliwości. Podsumowanie. Może zacznę krótko od samego Siebie. Nazywam się Raman lub szerzej znany jako Charlie, zaocznie studiuje Informatykę o hobbistycznej specjalizacji: "Inżynieria bezpieczeństwa systemów informatycznych". W samym tygodniu pracuje jako Python Developer gdzie pracuje nad systemami dotyczącymi zażądania przedsiębiorstwem. Hobbistycznie programuje od paru ładnych lat w językach takich jak: c++ (podobno), c# oraz właśnie Python. Samym programowaniem w SourceModzie zajmuje się od około 2 lat kiedy zostałem Opiekunem 5vs5 który aktualnie prowadzę wraz z @dbk który zajmuje się "marketingiem" zarządzaniem, gdzie ja wraz z @Bluu robimy za programistów oraz administratorów tych serwerów.
  Co warto wiedzieć? Co trzeba wiedzieć? Ciężko powiedzieć w gruncie rzeczy, mimo wszystko:
  posiadać podstawowe umiejętności rozumienia logiki matematycznej znajomość jakiegoś z języków programowania np. c++ (opcjonalne) znajomość języka angielskiego dużo chęci (ważne ^^) Przejdźmy teraz do samego SourceMod'a. Nie będziemy wgłębiali się tutaj jak on działa, kto go stworzył, w jakim języku itd. Skupimy się tutaj na podstawach oraz podstawowych informacjach dotyczących samego SourceMod'a oraz jego konfiguracji. SourceMod to modyfikacja która pozwala nam włączać oraz wyłączać napisane przez nas, inne osoby lub twórców SourceMod'a pluginy które pomagają nam w zarządzaniu serwerem. Tyle. Na prawdę. To cała potrzebna wiedza o tym czym to coś jest .
  Proces instalacji SourceMod'a. Część ta jest przeznaczona dla osób które chcą dowiedzieć się jak zrobić to ręcznie - większość hostingów posiada moduł instalacyjny modyfikacji z którego poziomu możemy zainstalować SourceMod + MetaMod w wersjach które poprawnie działają aktualnie na serwerze - tak, to dość ważne ponieważ aktualizacja CS:GO może spowodować że cały SourceMod nie będzie działać - wtedy niestety trzeba czekać aż Devy SourceMod'a napiszą odpowiednie poprawki - zwykle jest to wykonywane do kilku godzin po aktualizacji.
  Zacznijmy jednak cały proces od początku. Musimy udać się na dwie strony:
  SourceMod MetaMod na jednej jak i drugiej stronie udajemy się do zakładki Stable Builds i pobieramy najnowszą wersję dla wybranego systemu operacyjnego - ważna informacja! Na każdym hostingu serwerów online, systemem operacyjnym jest LINUX! Także pamiętajcie aby wgrywając to na serwer który kupiliśmy na hostingu pobierać wersje dla Linuxa!
  Kiedy pobierzemy oraz rozpakujemy pobrane pliki musimy zalogować się na nasz serwer poprzez klient'a FTP (zalecane) lub Edytor Plików zapewniony przez hosting. Ja używam FlieZill'i jednak to jakiego klienta używamy jest osobistą preferencją. W zależności od hostingu miejsce do którego zalogujemy się w FTP może różnie wyglądać dlatego też postanowiłem nie wstawiać żadnych zrzutów ekranu z tej części ponieważ może być to błędnie odebrane. Wracając jednak do instalacji: kiedy znajdujemy się już na FTP musimy udać się do folderu "csgo", powinien mniej/więcej wyglądać o tak:

  Kiedy znajdujemy się w tym miejscu, wgrywamy (kolejność w gruncie rzeczy nie ma znaczenia jednak jak kto woli) najpierw pliki MetaMod'a następnie SourceMod'a. Po wgraniu plików, zauważalną różnicą w folderze "csgo" będzie dojście nowego katalogu o nazwie: "addons" - jest to katalog w którym znajdują się modyfikacje do CS:GO. Zawartość tego folderu powinna wyglądać mniej więcej tak:

  Sam MetaMod zbytnio nas nie interesuje, interesujemy się głównie SourceMod'em - przejdźmy teraz do weryfikacji czy SourceMod działa poprawnie - udajemy się do panelu w wybranym przez nas hostingu, włączamy serwer - odczekujemy kilka chwil aż się w pełni włączy i udajemy się do konsoli. W konsoli wpisujemy: "meta list" - potwierdzi to działanie MetaMod'a (jest on wymagany do poprawnego działania SourceMod'a), jeżeli SourceMod znajdzie się na liście znaczy że MetaMod go wykrywa oraz sam SourceMod działa - w innym wypadku nie byłoby go na liście lub występowałby Error. Dla potwierdzenia można sprawdzić jeszcze jedną komendę taką jak: sm plugins list - wypisze to listę pluginów SourceMod'a która aktualnie działa na serwerze (są to pluginy podstawowe):


  Tadam. Skończone. Proces trwał około 5min, automatyczny instalator zrobi to kilka razy szybciej ale co tam. Zajmijmy się jeszcze przez chwilę tym co doszło nam na serwer w czasie instalacji SourceMod'a. Jak możecie zauważyć folder do którego rozpakowaliśmy paczkę zawierającą SourceMod'a posiada dwa foldery:
  addons cfg na tym drugim aktualnie się skupimy. Kiedy w niego wejdziemy zauważymy kolejny folder o nazwie "sourcemod" - w tym folderze właśnie znajdować będą się praktycznie wszystkie pliki konfiguracyjne pluginów (mogą zdarzyć się wyjątki, o tym powiem później) jednak jeżeli dany plugin posiada ConVar'y czyli komendy konfiguracyjne to właśnie tutaj automatycznie generować będą się pliki które będą odczytywane podczas ładowania pluginów oraz wartości tych komend będą ustawiane. Znajduje się też tutaj plik konfiguracyjny samego SourceMod'a czyli: sourcemod.cfg - w nim znajdują się wszystkie komendy konfiguracyjne podstawowego SourceMod'a np.
  // Specifies how admin activity should be relayed to users. Add up the values // below to get the functionality you want. // 1: Show admin activity to non-admins anonymously. // 2: If 1 is specified, admin names will be shown. // 4: Show admin activity to admins anonymously. // 8: If 4 is specified, admin names will be shown. // 16: Always show admin names to root users. // -- // Default: 13 (1+4+8) sm_show_activity 13 jest to ustawienie pokazujące aktywność adminów. Pierwotnie wartość ta ustawiona jest na 13 czyli: zwykły gracz widzi aktywność admina choć nie widzi jego nicku, inny admin widzi aktywność admina oraz widzi jego nick. Dość proste. Jednak nie tym mamy się tutaj zajmować - tutaj właśnie znajdują się takie ustawienia. Można hobbistycznie zapoznać się z tym plikiem. W tym folderze to wszystko.
  Pierwszym folderem o którym wcześniej wspominałem jest "addons". W środku znajduje się taki folder jak "sourcemod", po wejściu w niego ukazuje się nam kilka innych folderów. Pominę w tym miejscu SS'a, od ręki wypiszę oraz opowiem czym są dane foldery i czy warto się aktualnie na nich skupiać:
  bin - zawiera pliki bibliotek SourceMod'a do danych gier, folderu nie ruszać - generalnie zlać. configs - zawiera pliki konfiguracyjne SourceMod'a, niektórych pluginów czy dane jak np. konfiguracje adminów, baz danych itd. data - zawiera pliki lokalnych baz danych - generalnie zlać. extensions - zawiera pliki bibliotek dodatkowych modułów SourceMod'a np. obsługi baz danych, geoip (lokalizacja po adresie IP) itp. folder ważny jeżeli dany plugin potrzebuje dodatkowych modułów np. PTaH'a czy DHooks. gamedata - zawiera pliki posiadające w sobie informacje dotyczące danych gry czyli ważnych "liczb" które są aktualizowane wraz z większymi aktualizacjami CS:GO - ważny folder, na tyle aby nie modyfikować w nim nic jeżeli się nie wie co się robi. logs - zawiera pliki logów które generuje SourceMod - użycia komend, errorów itp. tutaj zaglądamy jeżeli chcemy coś sprawdzić. plugins - zawiera pliki WYKONAWCZE w formacie "smx" naszych pluginów - tutaj wrzucamy nasze pluginy. Proces instalacji pluginów przedstawię za chwilkę. scripting - zawiera pliki o formacie "sp" czyli nie prze kompilowanego kodu. Nie zaleca się wrzucać tam własnego kodu - ryzykujemy tym kradzież naszych pluginów. translations - zawiera pliki tekstowe odpowiednio nazwane (określa się to w pluginie). Cała ta lista zwiera informacje ważne lub mniej ważne dotyczące folderów z którymi należy się zaprzyjaźnić w kontekście SourceMod'a. Na sam koniec tej części opowiem dokładniej o dwóch folderach czyli:
  configs plugins Zacznijmy właśnie od "configs" - jak wyżej wspomniałem, znajdują się tam pliki konfiguracyjne SourceMod'a oraz części pluginów. Najważniejszymi plikami są dla nas aktualnie są:
  admins_simple.ini - w tym pliku dodajemy naszych adminów. W praktyce robi się to poprzez SourceBans'a jednak flagi właściciela najlepiej wprowadzić ręcznie do tego pliki. Kiedy otworzymy plik znajdziemy tam cały poradnik w jaki sposób konfigurować danego admina jednak zalecam to olać i przeczytać co ja mam w tej kwestii do powiedzenia. W mojej opinii istnieje jeden poprawny sposób dodania admina: na steam_id. Nic innego i tyle. Kwestia bezpieczeństwa. W jaki sposób go dodajemy? To dość proste - w nowej linijce musimy wypełnić dwie tak zwane ciapki czyli: "wpełnienie". Co mam dokładniej na myśli? Formułą jaką się tutaj kierujemy jest taki ogólny wzór (są dwa, zaraz powiem dlaczego):
  "STEAM_ID" "FLAGI" "STEAM_ID" "IMMUNITED:FLAGI" W odpowiednie pola musimy podać odpowiednie flagi które będzie SourceMod odczytywał na początku każdej mapy lub użycia komendy: sm_reloadadmins. Zacznijmy najpierw od samych flag, czym są i o co w ogóle chodzi... W SourceModzie powstał system flag za pomocą których danemu graczowi przypisywane są pozwolenia na użycie danej komendy, oficjalna lista flag to:
  a - Flaga Rezerwacji Slota b - Flaga Generyczna, określa czy ktoś ma admina (WYMAGANA!) c - Flaga Kick d - Flaga Banowania e - Flaga Odbanowywania f - Flaga Fun np. Slay'owania g - Flaga zmiany Mapy h - Flaga zmiany ConVar'ów i - Flaga wczytywania plików konfiguracyjnych j - Flaga Chatu np. admin czat itp. k - Flaga głosowań l - Flaga hasła m - Flaga Rcon n - Flaga sv_cheats o - Custom 1 p - Custom 2 q - Custom 3 r - Custom 4 s - Custom 5 t - Custom 6 z - Flaga Root'a Ogólną ideom tych flag jest jak już wcześniej wspomniałem nadanie odpowiednich permisji. Standardowy admin posiada np. takie flagi: "abcdefgjk" - podstawowe funkcje admina, kick, ban, slap zmiana mapy itd. Właściciel serwera zazwyczaj wpisuje sobie flagę: "z" - dostaje wszystkie flagi na raz, z wyjątkiem flag Customowych czyli: o, p, q, r, s oraz t. Z jakiegoś powodu te flagi nie są przypisane do flagi "z". Teraz kiedy znamy już flagi, "dodajmy" nowego admina. Jeżeli chciałbym samemu sobie nadać podstawowe uprawnienia na serwerze wpisałbym coś takiego (zgodnie z pierwszym wzorem):
  "STEAM_1:1:37802072" "abcdefgjk" //Charlie Dostałbym wtedy podstawowe uprawnienia. Kiedy chciałbym dostać uprawnienia właściciela tj. "root'a" musiałbym wpisać:
  "STEAM_1:1:37802072" "z" //Charlie Posiadałbym wtedy wszystkie flagi (z wyjątkiem customów). Niestety, w tej sytuacji każdy inny admin mógłby np. mnie wyrzucić z serwera, dlatego też powstał system immunitedu (wzór drugi). W tej sytuacji przed flagą "z", należy dodać: "99:" co w efekcie da nam taki twór:
  "STEAM_1:1:37802072" "99:z" //Charlie Oznacza to że, jedynie admin z takim samym immunitedem lub osoba z flagą "z" (tak, ona omija immunited) mogłaby wykonać jakąś komendę na mnie. Jednak tak jak już wspomniałem, flagi głównie dodaje się w SourceBans'ie i w naszym pliku będziemy jedynie widzieli linijki z flagami "z" oraz immunitedem: "99".
  admin_overrides.cfg - plik w którym zabezpieczamy niektóre komendy do których uprawnienia musimy z jakiegoś powodu nadać jednak nie chcemy aby dane komendy były używane przez kogokolwiek nieupoważnionego do tego. Z doświadczenia wiem że zwykle daną komendę ustawia się na flagę "z" o której wcześniej wspominałem tak aby zablokować w pełni dostęp do niej zwykłym adminem. W pliku znajduje się taka część:
  Overrides { //COŚ TAM MOŻE BYĆ } w miejscu w którym wpisany jest komentarz tj. informacja po "//" możemy wpisywać każdą komendę używając odpowiedniego wzoru: "KOMENDA" "Flaga na która ustawiamy komendę" Przykład realnego zastosowania:
  Overrides { "sm_rename" "z" "sm_beacon" "z" "sm_gravity" "z" } Generalnie, nic trudnego .
  databases.cfg - ostatni, w gruncie rzeczy najważniejszy plik ze wszystkich. W tym pliku znajdujemy konfigurację danych dostępowych do naszych baz danych - bardzo ważne jest aby nikomu go nie udostępniać ponieważ posiadając dane osoba postronna bardzo łatwo może zrobić nam z nimi wszystko. Podstawowy plik wygląda mniej więcej tak:
  "Databases" { "driver_default" "mysql" // When specifying "host", you may use an IP address, a hostname, or a socket file path "default" { "driver" "default" "host" "localhost" "database" "sourcemod" "user" "root" "pass" "" //"timeout" "0" //"port" "0" } "storage-local" { "driver" "sqlite" "database" "sourcemod-local" "weapons" "sm_weapons_db_connection" } "clientprefs" { "driver" "sqlite" "host" "localhost" "database" "clientprefs-sqlite" "user" "root" "pass" "" //"timeout" "0" //"port" "0" } } są to podstawowe dane odwołujące się do danych lokalnych. Zanim przedstawię co za co odpowiada pokaże przykład użycia oraz poprawnego skonfigurowania danej bazy danych w tym pliku:
  "rankme" { "driver" "mysql" "host" "host" "database" "nazwa_bazy_danych" "user" "login_do_bazy" "pass" "hasło_do_bazy" "port" "3306" } Będzie to przykładowa konfiguracja bazy danych do użytku przez plugin: KLICK. Prosta analiza każdego miejsca - opiera się to na zasadzie tak zwanego KV czyli Key Value ("klucz": "wartość dla klucza").
  "rankme" - jest to nazwa klucza jakiego dany plugin będzie szukać, może być to clientprefs, default itd. wszystko zależy od pluginu. driver - to określenie w jakim systemie działamy, mostly "mysql" host - adres IP lub domena z którą będziemy się łączyć np. "mysql.pukawka.pl" database - nazwa bazy z której będziemy pobierać dane user - login do danej bazy danych pass - hasło do danej bazy danych port - port na której nasłuchuje baza danych. Dla MySql'a jest 3306, dla np. PostgreSQL podstawowym portem jest 5432. Kiedy wprowadzimy nasze dane musimy po prostu dodać taką formułkę KV do naszego pliku, ostatecznym efektem będzie:
  "Databases" { "driver_default" "mysql" // When specifying "host", you may use an IP address, a hostname, or a socket file path "default" { "driver" "default" "host" "localhost" "database" "sourcemod" "user" "root" "pass" "" //"timeout" "0" //"port" "0" } "storage-local" { "driver" "sqlite" "database" "sourcemod-local" "weapons" "sm_weapons_db_connection" } "clientprefs" { "driver" "sqlite" "host" "localhost" "database" "clientprefs-sqlite" "user" "root" "pass" "" //"timeout" "0" //"port" "0" } "rankme" { "driver" "mysql" "host" "host" "database" "nazwa_bazy_danych" "user" "login_do_bazy" "pass" "haslo_do_bazy" "port" "3306" } } Najważniejsze w tym wszystkim jest niezapomnienie o odpowiednim umiejscowieniu danego elementu. Ostatni element musi znajdować się przed ostatnią klamrą zamykającą główny klucz który w przypadku baz danych to: "databases" - zobaczcie początek kodu / pliku databases.cfg.
  Przejdźmy teraz do folderu "plugins". Jego zawartość pierwotnie wygląda tak:

  Pluginy oraz folder disabled. Generalnie, w SourceModzie możemy robić wiele folderów w folderze plugins. Ułatwia to podział na dane typy pluginów których potem nie musimy nigdzie szukać. Wgrane pluginy zostaną tak czy siak odczytane chyba że znajdują się w folderze "disabled" - ten folder jest jako jedyny wyłączony z odczytu i można tam wrzucać starsze wersje pluginów czy pluginy które sprawiają nam problemy. Jeżeli chodzi o sortowanie pluginów możemy wszystkie podstawowe pluginy przenieść do folderu o przykładowej nazwie: base (oznacza on podstawowe pluginy bazowe). Nie będą one nam wtedy przesadzać i ułatwi nam to wizualnie ogarnięcie tego wszystkiego. Teraz pytanie jak instalować pluginy. Nic trudnego, pobieramy dany plugin - skorzystajmy z tego do którego odwoływałem się wcześniej tj. Kento RankMe i wrzucamy po prostu pliki do odpowiednich folderów tak jak autor ułożył w paczce, lub jeżeli posiadamy tylko sam plik "smx" wrzucamy go jedynie do "plugins". W przypadku RankMe, po rozpakowaniu plików widzimy że znajdujemy się w strukturze: /csgo/addons/sourcemod/ - tak więc należy przekopiować pliki/foldery właśnie do tego miejsca tj. "sourcemod". Po wgraniu powinniśmy widzieć taką strukturę w plugins (pluginy podstawowe przeniosłem do nowego folderu base):

  Aktualnie, pozostaje nam zrestartować serwer i ponownie sprawdzić listę pluginów za pomocą komendy: "sm plugins list" w konsoli naszego serwera:

  Jak widać, nasza lista zwiększyła się o jeden plugin - na pierwszej pozycji znajduje się "RankMe". Oznacza to że plugin został wgrany i uruchomił się bez błędów. Ot cała magia. Dokładnie tak samo postępujemy z każdym innym pluginem, czy to będzie kilka plików czy sam plik "smx".
  Dziś poznaliśmy w jaki sposób u podstaw konfigurować SourceMod'a na serwerze. Oczywiście istnieje jeszcze wiele elementów konfiguracji samego serwera jednak w tym poradniku będę skupiać się jedynie na SourceModzie ponieważ ostatecznym celem jest nauka pisania pluginów - co nam po tym że umiemy coś napisać jak nie umiemy skonfigurować samego SourceMod'a.
  Także dziękuję za uwagę i wszystkich zainteresowanych zapraszam na część drugą jak i kolejne które za jakiś czas powstaną.
 4. Like
  keeemin. reacted to drenn in BARDZO duży kotek   
  W pewnym zoo znajdującym się w Sarańsku w Rosji urodziła się nietypowa puma. Była o prawie połowę mniejsza niż inni przedstawiciele jej gatunku będący w tym samym wieku i z biegiem czasu coraz częściej chorowała. Pracownicy zoo po kilku miesiącach rozważali uśpienie pumy imieniem Messy, ponieważ nie byli w stanie zapewnić małemu samcowi odpowiedniej opieki.
  Wtedy do akcji wkroczyło małżeństwo Alexander i Mariya Dmitriev, którzy gdy dowiedzieli się o zamiarze zabicia zwierzęcia natychmiast ruszyli do władz zoo. Dogadali się i zabrali małego Messiego do swojego domu by się nim zaopiekować.
  I udało się, para wydała na leczenie małą fortunę, jednak pumie udało się przeżyć, na co w warunkach naturalnych lub w zoo nie miałaby szans. Teraz Messi jest szczęśliwym domowym kotem (o rozmiarach psa) i ma nawet własny profil na instagramie, który śledzi już ponad milion użytkowników.
 5. Thanks
  keeemin. reacted to MasujTurboPtysia<3 in Podanie na Redaktora - Keeemin   
  Od jakiegoś czasu brakowało osoby,która zajęłaby się działem redaktorskim.Pomimo,że nie spełnia dwóch mniej ważnych wymagań to jestem na tak. Widać,że chłopakowi zależy na posadzie,jest ogarniętym młodym chłopiną i jak na swój wiek piszę całkiem fajne ciekawostki .Na pewno ożywi to trochę forum. 
 6. Upvote
  keeemin. got a reaction from SzanFi in Podanie na Redaktora - Keeemin   
  - Minimum 15 lat -
  - Umiejętność formułowania dłuższych wypowiedzi +
  - Bardzo duże zaangażowanie +
  - Duża aktywność na sieci +
  - Duża ilość wolnego czasu +
  - Brak ostrzeżeń na koncie +
  - Staż na sieci minimum 2 miesiące -
  - Brak większych przewinień w historii pobytu +
  - Pełna znajomość regulaminu forum i zasad działania grupy Redaktor: http://ganjaskill.eu/topic/40462-zasady-działania-grupy-redaktor/ +
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Siemanko, noszę imię Dominik, mam 13 latek oraz pochodzę z województwa Podkarpackiego. Moją pasją jest sport oraz enduro.
  Chciałbym zgłosić się na stanowisko Redaktora z prostego powodu - nikogo nie ma na tym stanowisku. Jak mogliście zauważyć od 2 tygodni zajmuję się działem redakcji - tworzę pytania na dziś, wywiady, a w planach są jeszcze większe artykuły, ale to ujrzycie niebawem. Doświadczenie na tym stanowisku posiadam, na poprzednim forum pełniłem taką funkcję i radziłem sobie chyba całkiem nieźle. Jestem osobą miłą, rozmowną, dojrzałą (tak, w moim wieku się da) oraz bezkonfliktową, więc co stoi na przeszkodzie złożenia podania?
   
 7. Upvote
  keeemin. got a reaction from drenn in Powiedział "przepraszam" i spuścił głowę...   
  David Olney - wspaniały kompozytor i piosenkarz, który w dniu 20.01.2020r. podczas śpiewania trzeciej piosenki na festiwalu "Santa Rosa Beach" który odbył się na Florydzie nagle przestał śpiewać, powiedział do publiczności "Przepraszam." spuścił głowę i zamknął oczy... miał zaledwie 71 lat.
   "Olney był w trakcie śpiewania trzeciej piosenki, kiedy zatrzymał się, przeprosił i zamknął oczy" - relacjonowała to smutne zdarzenie w mediach społecznościowych Amy Rigby, która występowała u boku muzyka.
  Według wielu źródeł publiczność myślała, że piosenkarz jedynie chciał odpocząć i zaraz wróci do śpiewania, niestety po kilku minutowym oczekiwaniu wiedziała co się dzieje...
  Powiedzmy trochę o Jego karierze.
   
  Olney dołączył Bland Simpson „s band Simpson w 1971 roku nagrali jeden album w Nowym Jorku, a następnie przeniósł się do Olney Atlancie w 1972. Olney przeprowadził się do Nashville w 1973 r. próbował sprzedać swoje piosenki wytwórniom. Olney założył zespół The X-Rays, który nagrał dwa albumy dla Rounder Records , pojawił się na Austin City Limits , otworzył dla Elvisa Costello i rozpadł się w 1985 roku. W 1974 roku w klubie Houston o nazwie Old Quarter, fani wdał się w bójkę i musiał zostać wyrzucony. Olney występował jako solowy piosenkarz i autor tekstów i wydał ponad 20 albumów w ciągu czterech dekad, w tym 6 nagrań na żywo. Współpracował z artystami takimi jak John Hadley i Sergio Webb. Jego utwory zostały pokryte przez i współautorem z Emmylou Harris , Steve Earle , Linda Ronstadt , Steve Young , Del McCoury i Laurie Lewis , między innymi. Olney był kluczowym członkiem społeczności muzycznej Nashville od czasu jego przeprowadzki do Music City w 1973 r., Lincoln, Rhode Island , tubylec był fascynującą i enigmatyczną obecnością. Pisał sonety i wystąpił na Festiwalu Szekspirowskim w Nashville , a jego koncerty na żywo łączyły czułość i dzikość, teatr i szczerość, poruszenie i objęcia.  Jego najpopularniejsze albumy to:
   
  1986: Eye of the Storm (Philo / Rounder) 1989: Deeper Well (Philo) 1991: Roses (Philo) 1991: Top to Bottom (Appaloosa) 1992: Border Crossing (SilenZ Records) 1994: Ache of Longing (Roadsongs) 1994: Live in Holland (Strictly Music) 1995: High, Wide and Lonesome (Philo / Rounder) 1997: Real Lies (Philo) 1999: Through a Glass Darkly (Philo / Rounder) 1999: Ghosts in the Wind: Live at La Casa, Michigan (Barbed) 2000: Omar's Blues (Dead Reckoning) 2002: Women Across the River: Live in Holland (Strictly Music) 2003: The Wheel (Loud House) 2004: Illegal Cargo: Live in Holland (South Central) 2005: Migration (Loud House) 2006: Lenora: Live in Holland (Strictly Country) 2007: One Tough Town (Red Parlor) 2008: Live at Norm's River Roadhouse, Volume 1 (Deadbeat) with Sergio Webb and Jack Irwin 2009: Ol' Diz: A Musical Baseball Story. A Songwriters' Work in Progress (Deadbeet) with John Hadley 2010: Dutchman's Curve (Deadbeet / Continental Song City)[15] 2012: The Stone (Deadbeet) 2012: Robbery & Murder (Deadbeet) collects the EPs Film Noir, The Stone, and Robbery & Murder as a 3-CD box set 2013: Predicting The Past: Introducing Americana Music Vol.2 (Rootsy) [Two discs. Disc 2: retrospective 2000–2012, all previously released] 2014: Sweet Poison (Strictly Music) available at shows starting Nov. 2013, generally released in Jan. 2014 2014: When the Deal Goes Down" (Deadbeet) 2016: Holiday In Holland (Strictly Country) with Sergio Webb 2017: Don't Try to Fight It (Red Parlor) 2018: This Side Or The Other (Black Hen Music)  
   
  rest in peace (*)
  źródło: Wiadomości, Wikipedia.
 8. Like
  keeemin. got a reaction from powerek123 in Kompletny poradnik na zwiększenie FPS.   
  Witajcie, dzisiaj przedstawiam wam szczegółowy poradnik pt. "Jak zwiększyć FPS-y". Poradnik został stworzony w 100% przeze mnie i zabraniam kopiować go na inne fora bez mojej zgody. Leciiimy ^^
  1. PODSTAWY
  Na samym początku warto zrobić zwykły format, by oczyścić system z niepotrzebnych plików. Jeśli nie chcesz robić formatu to warto zrobić reinstall CS:GO, bądź sprawdzenie spójności plików.
  By sprawdzić spójność plików gry należy wykonać poniższe czynności:
  1. Przejdź do swojej biblioteki gier na Steam.
  2. Znajdź CS:GO kliknij na niego PPM następnie przejdź do właściwości.
  3. Przejdź do zakładki Pliki Lokalne a następnie wybierz opcje Sprawdź spójność plików gry.
  2. OPCJE URUCHAMIANIA
  Aby ustawić opcje uruchamiania należy:
  1.Przejść do biblioteki steam
  2. Szukamy CS:GO klikamy na niego PPM następnie przechodzimy do właściwości.
  3. W zakładce ogólne klikamy "Ustaw opcje uruchamiania"
  Lista parametrów startowych, które należy tam wpisać:
  -nojoy - wyłącza nam wsparcie dla dżojstika w cs:go.
  -novid - brak intra na początku. 
  +cl_forcepreload 1 -  Dzięki tej komendzie cała mapa będzie nam się ładowała podczas dołączania na serwer, dzięki czemu takie rzeczy jak tekstury, modele, eksplozje granatów itp. nie będą ładowały się podczas rozgrywki co tylko powoduje spadki FPS.
  +mat_queue_mode 2 - Parametr ten włączy nam wykorzystywanie wszystkich rdzeni naszego procesora dla CS:GO (przed komendą musi być + gdyż jest to komenda a nie parametr)!
  -d3d9ex - komenda która pozwala na zmniejszenie zużycia procesora o około 40%.
  -heapsize 4194304 - zmniejsza wydajność pamięci ram 
  3. NAKŁADKA STEAM
  By uzyskać większą ilość klatek na sekundę należy również wyłączyć Nakładkę Steam, a żeby to zrobić trzeba przejść do Ustawień Steam, następnie wejść w Interfejs i odznaczyć "Włącz nakładkę steam podczas gry"  i dzięki temu zyskujemy +/- 20fps
  4. DVr czyli Nagrywanie przez Windowsa. (DZIAŁA TYLKO NA WINDOWS 10)
  W przypadku Windows'a 10 musimy liczyć się z tym, że Windows nagrywa wszystko co robimy, czy w co gramy. Jest to o tyle uciążliwe, że skutkuje to mniejszymi FPS'ami, aby wyłączyć nagrywanie zrób poniżej podane kroki.
  1. W pasku zadań przejdź do Ustawień Windowsa (Ikonka zębatki).
  2. Wybierz opcje Granie.
  3. W zakładce Pasek gry wyłącz opcję Rejestruj klipy z gry.
  4. W zakładce DVR z gry wyłącz Rejestruj w tle podczas gry.
  Dzięki wyłączeniu tej opcji możesz być pewien, że zwiększysz swoje FPS'y.
  5. USTAWIENIA GRAFICZNE W GRZE
  Punkt chyba najbardziej oczywisty i chyba nie muszę się bardzo rozpisywać. Ustaw sobie wszystko tak jak jest na zdjęciu poniżej, a możesz być pewien, że Twoje FPS'y podskoczą!

  Pamiętaj również, że samo przejście na rozdziałke 4:3 da Ci dużo, a już na pewno FPS'y
  6. USTAWIENIA (NVIDIA)
  Aby znacząco podnieść swoje FPS'y wykonaj kroki podane poniżej, pamiętaj, że będzie to działać jedynie jeśli masz Kartę od NVIDIA, niestety nie wiem jak to się ma w przypadku AMD, czy INTEL.
   
  1. Kliknij PPM na pulpit następnie przejdź do Panel Sterowania NVIDIA.
  2. Następnie przejdź do Wyreguluj ustawiania obrazu..
  3. Zaznacz opcje Stosuj preferencje użytkownika, podkreślając i przeciągnij pasek w lewo w stronę Wydajności.
  4. Teraz przechodzimy sobie do Zarządzanie ustawieniami 3D
  5. Wyszukujemy na liście Synchronizacja Pionowa i wybieramy obok Wyłącz.
  6. Wyszukujemy na liście Filtrowanie Tekstur - jakość i wybieramy obok Wysoka wydajność.
  7. W przypadku laptopa wyszukaj w tym samym miejscu Preferowany procesor graficzny i tam KONIECZNIE zaznacz Procesor NVIDIA o dużej wydajności, w innym przypadku laptop będzie wykorzystywał o wiele słabszą kartę od normalnej.
  7. OPCJE ZASILANIA I OPCJE WYDAJNOŚCI
  Zmień swoje opcje zasilania. Pomoże Ci to w FPS'ach, lecz w przypadku laptopa zwiększy zużycie baterii. Aby zmienić opcje zasilania wykonaj podane niżej czynności.
  1. Przejdź do Panelu Sterowania
  2. Następnie przejdź do Sprzęt i Dźwięk
  3. Wybierz opcje "Opcje zasilania"
  4. I ostatnią czynnością będzie ustawienia planu "Wysoka wydajność"
  I to wszystko w przypadku Opcji zasilania! Przejdźmy teraz do Opcji Wydajności.
  Aby ustawić Opcje Wydajności wykonaj poniższe kroki:
  1. Wejdź do Ten Komputer
  2. Kliknij PPM, a następnie wejdź w Właściwości
  3. Następnie wyszukaj Zaawansowane ustawienia systemu i kliknij na to.
  4. W ramce wydajność kliknij na Ustawienia
  5. Wybierz opcje Dopasuj do najlepiej wydajności.
  I TO TYLE!
   
  8. Nie bądź gbur, posprzątaj kompa.
  Czasami wystarczy samo posprzątanie komputera - serio. Wytrzyj go z kurzu zalegającego tam i będziesz miał gwarantowaną poprawę. Ewentualnie możesz pobrać programy pomagające w czyszczeniu komputera wewnątrz, a te programy przedstawiam poniżej.
  CCleaner Malwarebytes Razer Game Booster/Razer Cortex  
  I na tym kończymy poradnik, możesz być pewny, że po wykonaniu tych czynności Twoje FPS'y polecą do góry. Jeśli zauważyłeś błąd, lub dodałbyś coś od siebie to koniecznie napisz to w Odpowiedziach, a ja od razu to naprawię  Jak już wyżej wspomniałem jest kompletny ZAKAZ kopiowania poradnika na inne fora bez mojej zgody. Poradnik jest własnościa Ganjaskill.eu. Sieeeeeemka! ^^
   
  Źródło: Youtube, Pomoc techniczna Steam, sniper13, IzakTV
   
 9. Like
  keeemin. got a reaction from Ks. Gimbul in Przywitanie   
  Hi!
 10. Like
  keeemin. reacted to Bluu in Najlepsza gra FPS.   
  Far Cry, DOOM, Borderlands, Wolfstein i Metro.
 11. Piwko
  keeemin. got a reaction from nowleusz in Kompletny poradnik na zwiększenie FPS.   
  Witajcie, dzisiaj przedstawiam wam szczegółowy poradnik pt. "Jak zwiększyć FPS-y". Poradnik został stworzony w 100% przeze mnie i zabraniam kopiować go na inne fora bez mojej zgody. Leciiimy ^^
  1. PODSTAWY
  Na samym początku warto zrobić zwykły format, by oczyścić system z niepotrzebnych plików. Jeśli nie chcesz robić formatu to warto zrobić reinstall CS:GO, bądź sprawdzenie spójności plików.
  By sprawdzić spójność plików gry należy wykonać poniższe czynności:
  1. Przejdź do swojej biblioteki gier na Steam.
  2. Znajdź CS:GO kliknij na niego PPM następnie przejdź do właściwości.
  3. Przejdź do zakładki Pliki Lokalne a następnie wybierz opcje Sprawdź spójność plików gry.
  2. OPCJE URUCHAMIANIA
  Aby ustawić opcje uruchamiania należy:
  1.Przejść do biblioteki steam
  2. Szukamy CS:GO klikamy na niego PPM następnie przechodzimy do właściwości.
  3. W zakładce ogólne klikamy "Ustaw opcje uruchamiania"
  Lista parametrów startowych, które należy tam wpisać:
  -nojoy - wyłącza nam wsparcie dla dżojstika w cs:go.
  -novid - brak intra na początku. 
  +cl_forcepreload 1 -  Dzięki tej komendzie cała mapa będzie nam się ładowała podczas dołączania na serwer, dzięki czemu takie rzeczy jak tekstury, modele, eksplozje granatów itp. nie będą ładowały się podczas rozgrywki co tylko powoduje spadki FPS.
  +mat_queue_mode 2 - Parametr ten włączy nam wykorzystywanie wszystkich rdzeni naszego procesora dla CS:GO (przed komendą musi być + gdyż jest to komenda a nie parametr)!
  -d3d9ex - komenda która pozwala na zmniejszenie zużycia procesora o około 40%.
  -heapsize 4194304 - zmniejsza wydajność pamięci ram 
  3. NAKŁADKA STEAM
  By uzyskać większą ilość klatek na sekundę należy również wyłączyć Nakładkę Steam, a żeby to zrobić trzeba przejść do Ustawień Steam, następnie wejść w Interfejs i odznaczyć "Włącz nakładkę steam podczas gry"  i dzięki temu zyskujemy +/- 20fps
  4. DVr czyli Nagrywanie przez Windowsa. (DZIAŁA TYLKO NA WINDOWS 10)
  W przypadku Windows'a 10 musimy liczyć się z tym, że Windows nagrywa wszystko co robimy, czy w co gramy. Jest to o tyle uciążliwe, że skutkuje to mniejszymi FPS'ami, aby wyłączyć nagrywanie zrób poniżej podane kroki.
  1. W pasku zadań przejdź do Ustawień Windowsa (Ikonka zębatki).
  2. Wybierz opcje Granie.
  3. W zakładce Pasek gry wyłącz opcję Rejestruj klipy z gry.
  4. W zakładce DVR z gry wyłącz Rejestruj w tle podczas gry.
  Dzięki wyłączeniu tej opcji możesz być pewien, że zwiększysz swoje FPS'y.
  5. USTAWIENIA GRAFICZNE W GRZE
  Punkt chyba najbardziej oczywisty i chyba nie muszę się bardzo rozpisywać. Ustaw sobie wszystko tak jak jest na zdjęciu poniżej, a możesz być pewien, że Twoje FPS'y podskoczą!

  Pamiętaj również, że samo przejście na rozdziałke 4:3 da Ci dużo, a już na pewno FPS'y
  6. USTAWIENIA (NVIDIA)
  Aby znacząco podnieść swoje FPS'y wykonaj kroki podane poniżej, pamiętaj, że będzie to działać jedynie jeśli masz Kartę od NVIDIA, niestety nie wiem jak to się ma w przypadku AMD, czy INTEL.
   
  1. Kliknij PPM na pulpit następnie przejdź do Panel Sterowania NVIDIA.
  2. Następnie przejdź do Wyreguluj ustawiania obrazu..
  3. Zaznacz opcje Stosuj preferencje użytkownika, podkreślając i przeciągnij pasek w lewo w stronę Wydajności.
  4. Teraz przechodzimy sobie do Zarządzanie ustawieniami 3D
  5. Wyszukujemy na liście Synchronizacja Pionowa i wybieramy obok Wyłącz.
  6. Wyszukujemy na liście Filtrowanie Tekstur - jakość i wybieramy obok Wysoka wydajność.
  7. W przypadku laptopa wyszukaj w tym samym miejscu Preferowany procesor graficzny i tam KONIECZNIE zaznacz Procesor NVIDIA o dużej wydajności, w innym przypadku laptop będzie wykorzystywał o wiele słabszą kartę od normalnej.
  7. OPCJE ZASILANIA I OPCJE WYDAJNOŚCI
  Zmień swoje opcje zasilania. Pomoże Ci to w FPS'ach, lecz w przypadku laptopa zwiększy zużycie baterii. Aby zmienić opcje zasilania wykonaj podane niżej czynności.
  1. Przejdź do Panelu Sterowania
  2. Następnie przejdź do Sprzęt i Dźwięk
  3. Wybierz opcje "Opcje zasilania"
  4. I ostatnią czynnością będzie ustawienia planu "Wysoka wydajność"
  I to wszystko w przypadku Opcji zasilania! Przejdźmy teraz do Opcji Wydajności.
  Aby ustawić Opcje Wydajności wykonaj poniższe kroki:
  1. Wejdź do Ten Komputer
  2. Kliknij PPM, a następnie wejdź w Właściwości
  3. Następnie wyszukaj Zaawansowane ustawienia systemu i kliknij na to.
  4. W ramce wydajność kliknij na Ustawienia
  5. Wybierz opcje Dopasuj do najlepiej wydajności.
  I TO TYLE!
   
  8. Nie bądź gbur, posprzątaj kompa.
  Czasami wystarczy samo posprzątanie komputera - serio. Wytrzyj go z kurzu zalegającego tam i będziesz miał gwarantowaną poprawę. Ewentualnie możesz pobrać programy pomagające w czyszczeniu komputera wewnątrz, a te programy przedstawiam poniżej.
  CCleaner Malwarebytes Razer Game Booster/Razer Cortex  
  I na tym kończymy poradnik, możesz być pewny, że po wykonaniu tych czynności Twoje FPS'y polecą do góry. Jeśli zauważyłeś błąd, lub dodałbyś coś od siebie to koniecznie napisz to w Odpowiedziach, a ja od razu to naprawię  Jak już wyżej wspomniałem jest kompletny ZAKAZ kopiowania poradnika na inne fora bez mojej zgody. Poradnik jest własnościa Ganjaskill.eu. Sieeeeeemka! ^^
   
  Źródło: Youtube, Pomoc techniczna Steam, sniper13, IzakTV
   
 12. Thanks
  keeemin. reacted to MasujTurboPtysia<3 in Kompletny poradnik na zwiększenie FPS.   
  Dobry poradnik,ale jeszcze lepszym jest "kup lepszego kompa biedaku!" xD.
 13. Like
  keeemin. reacted to T∆X in Kompletny poradnik na zwiększenie FPS.   
  Komenda d3d9ex z tego co wiem to już bardziej szkodzi niż pomaga #valve 
  Co do opcji zasilania czasami szkodzi czasami pomaga zależy już od pc.
 14. Thanks
  keeemin. reacted to Charlie W. in Kompletny poradnik na zwiększenie FPS.   
  z tą komendą bym uważał. Zdarzało mi się jej kiedyś używać i w czasie jej używania zaobserwowałem crash'e CS:GO podczas zmiany mapy - po przywróceniu jej na wartość default'ową crashe ustały oraz nie zauważyłem jakiejś poprawy FPS'ów - proszę jednak pamiętać że mówię o tym co było ponad rok temu.
  Generalnie nie ma się również co czepiać, dobry poradnik - graczom ze słabszym sprzętem na pewno się przyda.
 15. Piwko
  keeemin. got a reaction from Charlie W. in Kompletny poradnik na zwiększenie FPS.   
  Witajcie, dzisiaj przedstawiam wam szczegółowy poradnik pt. "Jak zwiększyć FPS-y". Poradnik został stworzony w 100% przeze mnie i zabraniam kopiować go na inne fora bez mojej zgody. Leciiimy ^^
  1. PODSTAWY
  Na samym początku warto zrobić zwykły format, by oczyścić system z niepotrzebnych plików. Jeśli nie chcesz robić formatu to warto zrobić reinstall CS:GO, bądź sprawdzenie spójności plików.
  By sprawdzić spójność plików gry należy wykonać poniższe czynności:
  1. Przejdź do swojej biblioteki gier na Steam.
  2. Znajdź CS:GO kliknij na niego PPM następnie przejdź do właściwości.
  3. Przejdź do zakładki Pliki Lokalne a następnie wybierz opcje Sprawdź spójność plików gry.
  2. OPCJE URUCHAMIANIA
  Aby ustawić opcje uruchamiania należy:
  1.Przejść do biblioteki steam
  2. Szukamy CS:GO klikamy na niego PPM następnie przechodzimy do właściwości.
  3. W zakładce ogólne klikamy "Ustaw opcje uruchamiania"
  Lista parametrów startowych, które należy tam wpisać:
  -nojoy - wyłącza nam wsparcie dla dżojstika w cs:go.
  -novid - brak intra na początku. 
  +cl_forcepreload 1 -  Dzięki tej komendzie cała mapa będzie nam się ładowała podczas dołączania na serwer, dzięki czemu takie rzeczy jak tekstury, modele, eksplozje granatów itp. nie będą ładowały się podczas rozgrywki co tylko powoduje spadki FPS.
  +mat_queue_mode 2 - Parametr ten włączy nam wykorzystywanie wszystkich rdzeni naszego procesora dla CS:GO (przed komendą musi być + gdyż jest to komenda a nie parametr)!
  -d3d9ex - komenda która pozwala na zmniejszenie zużycia procesora o około 40%.
  -heapsize 4194304 - zmniejsza wydajność pamięci ram 
  3. NAKŁADKA STEAM
  By uzyskać większą ilość klatek na sekundę należy również wyłączyć Nakładkę Steam, a żeby to zrobić trzeba przejść do Ustawień Steam, następnie wejść w Interfejs i odznaczyć "Włącz nakładkę steam podczas gry"  i dzięki temu zyskujemy +/- 20fps
  4. DVr czyli Nagrywanie przez Windowsa. (DZIAŁA TYLKO NA WINDOWS 10)
  W przypadku Windows'a 10 musimy liczyć się z tym, że Windows nagrywa wszystko co robimy, czy w co gramy. Jest to o tyle uciążliwe, że skutkuje to mniejszymi FPS'ami, aby wyłączyć nagrywanie zrób poniżej podane kroki.
  1. W pasku zadań przejdź do Ustawień Windowsa (Ikonka zębatki).
  2. Wybierz opcje Granie.
  3. W zakładce Pasek gry wyłącz opcję Rejestruj klipy z gry.
  4. W zakładce DVR z gry wyłącz Rejestruj w tle podczas gry.
  Dzięki wyłączeniu tej opcji możesz być pewien, że zwiększysz swoje FPS'y.
  5. USTAWIENIA GRAFICZNE W GRZE
  Punkt chyba najbardziej oczywisty i chyba nie muszę się bardzo rozpisywać. Ustaw sobie wszystko tak jak jest na zdjęciu poniżej, a możesz być pewien, że Twoje FPS'y podskoczą!

  Pamiętaj również, że samo przejście na rozdziałke 4:3 da Ci dużo, a już na pewno FPS'y
  6. USTAWIENIA (NVIDIA)
  Aby znacząco podnieść swoje FPS'y wykonaj kroki podane poniżej, pamiętaj, że będzie to działać jedynie jeśli masz Kartę od NVIDIA, niestety nie wiem jak to się ma w przypadku AMD, czy INTEL.
   
  1. Kliknij PPM na pulpit następnie przejdź do Panel Sterowania NVIDIA.
  2. Następnie przejdź do Wyreguluj ustawiania obrazu..
  3. Zaznacz opcje Stosuj preferencje użytkownika, podkreślając i przeciągnij pasek w lewo w stronę Wydajności.
  4. Teraz przechodzimy sobie do Zarządzanie ustawieniami 3D
  5. Wyszukujemy na liście Synchronizacja Pionowa i wybieramy obok Wyłącz.
  6. Wyszukujemy na liście Filtrowanie Tekstur - jakość i wybieramy obok Wysoka wydajność.
  7. W przypadku laptopa wyszukaj w tym samym miejscu Preferowany procesor graficzny i tam KONIECZNIE zaznacz Procesor NVIDIA o dużej wydajności, w innym przypadku laptop będzie wykorzystywał o wiele słabszą kartę od normalnej.
  7. OPCJE ZASILANIA I OPCJE WYDAJNOŚCI
  Zmień swoje opcje zasilania. Pomoże Ci to w FPS'ach, lecz w przypadku laptopa zwiększy zużycie baterii. Aby zmienić opcje zasilania wykonaj podane niżej czynności.
  1. Przejdź do Panelu Sterowania
  2. Następnie przejdź do Sprzęt i Dźwięk
  3. Wybierz opcje "Opcje zasilania"
  4. I ostatnią czynnością będzie ustawienia planu "Wysoka wydajność"
  I to wszystko w przypadku Opcji zasilania! Przejdźmy teraz do Opcji Wydajności.
  Aby ustawić Opcje Wydajności wykonaj poniższe kroki:
  1. Wejdź do Ten Komputer
  2. Kliknij PPM, a następnie wejdź w Właściwości
  3. Następnie wyszukaj Zaawansowane ustawienia systemu i kliknij na to.
  4. W ramce wydajność kliknij na Ustawienia
  5. Wybierz opcje Dopasuj do najlepiej wydajności.
  I TO TYLE!
   
  8. Nie bądź gbur, posprzątaj kompa.
  Czasami wystarczy samo posprzątanie komputera - serio. Wytrzyj go z kurzu zalegającego tam i będziesz miał gwarantowaną poprawę. Ewentualnie możesz pobrać programy pomagające w czyszczeniu komputera wewnątrz, a te programy przedstawiam poniżej.
  CCleaner Malwarebytes Razer Game Booster/Razer Cortex  
  I na tym kończymy poradnik, możesz być pewny, że po wykonaniu tych czynności Twoje FPS'y polecą do góry. Jeśli zauważyłeś błąd, lub dodałbyś coś od siebie to koniecznie napisz to w Odpowiedziach, a ja od razu to naprawię  Jak już wyżej wspomniałem jest kompletny ZAKAZ kopiowania poradnika na inne fora bez mojej zgody. Poradnik jest własnościa Ganjaskill.eu. Sieeeeeemka! ^^
   
  Źródło: Youtube, Pomoc techniczna Steam, sniper13, IzakTV
   
 16. Piwko
  keeemin. reacted to dbk in [#15] Pytanie na dziś!   
  Cola Zero/Black Zero
 17. Piwko
  keeemin. got a reaction from dbk in Kompletny poradnik na zwiększenie FPS.   
  Witajcie, dzisiaj przedstawiam wam szczegółowy poradnik pt. "Jak zwiększyć FPS-y". Poradnik został stworzony w 100% przeze mnie i zabraniam kopiować go na inne fora bez mojej zgody. Leciiimy ^^
  1. PODSTAWY
  Na samym początku warto zrobić zwykły format, by oczyścić system z niepotrzebnych plików. Jeśli nie chcesz robić formatu to warto zrobić reinstall CS:GO, bądź sprawdzenie spójności plików.
  By sprawdzić spójność plików gry należy wykonać poniższe czynności:
  1. Przejdź do swojej biblioteki gier na Steam.
  2. Znajdź CS:GO kliknij na niego PPM następnie przejdź do właściwości.
  3. Przejdź do zakładki Pliki Lokalne a następnie wybierz opcje Sprawdź spójność plików gry.
  2. OPCJE URUCHAMIANIA
  Aby ustawić opcje uruchamiania należy:
  1.Przejść do biblioteki steam
  2. Szukamy CS:GO klikamy na niego PPM następnie przechodzimy do właściwości.
  3. W zakładce ogólne klikamy "Ustaw opcje uruchamiania"
  Lista parametrów startowych, które należy tam wpisać:
  -nojoy - wyłącza nam wsparcie dla dżojstika w cs:go.
  -novid - brak intra na początku. 
  +cl_forcepreload 1 -  Dzięki tej komendzie cała mapa będzie nam się ładowała podczas dołączania na serwer, dzięki czemu takie rzeczy jak tekstury, modele, eksplozje granatów itp. nie będą ładowały się podczas rozgrywki co tylko powoduje spadki FPS.
  +mat_queue_mode 2 - Parametr ten włączy nam wykorzystywanie wszystkich rdzeni naszego procesora dla CS:GO (przed komendą musi być + gdyż jest to komenda a nie parametr)!
  -d3d9ex - komenda która pozwala na zmniejszenie zużycia procesora o około 40%.
  -heapsize 4194304 - zmniejsza wydajność pamięci ram 
  3. NAKŁADKA STEAM
  By uzyskać większą ilość klatek na sekundę należy również wyłączyć Nakładkę Steam, a żeby to zrobić trzeba przejść do Ustawień Steam, następnie wejść w Interfejs i odznaczyć "Włącz nakładkę steam podczas gry"  i dzięki temu zyskujemy +/- 20fps
  4. DVr czyli Nagrywanie przez Windowsa. (DZIAŁA TYLKO NA WINDOWS 10)
  W przypadku Windows'a 10 musimy liczyć się z tym, że Windows nagrywa wszystko co robimy, czy w co gramy. Jest to o tyle uciążliwe, że skutkuje to mniejszymi FPS'ami, aby wyłączyć nagrywanie zrób poniżej podane kroki.
  1. W pasku zadań przejdź do Ustawień Windowsa (Ikonka zębatki).
  2. Wybierz opcje Granie.
  3. W zakładce Pasek gry wyłącz opcję Rejestruj klipy z gry.
  4. W zakładce DVR z gry wyłącz Rejestruj w tle podczas gry.
  Dzięki wyłączeniu tej opcji możesz być pewien, że zwiększysz swoje FPS'y.
  5. USTAWIENIA GRAFICZNE W GRZE
  Punkt chyba najbardziej oczywisty i chyba nie muszę się bardzo rozpisywać. Ustaw sobie wszystko tak jak jest na zdjęciu poniżej, a możesz być pewien, że Twoje FPS'y podskoczą!

  Pamiętaj również, że samo przejście na rozdziałke 4:3 da Ci dużo, a już na pewno FPS'y
  6. USTAWIENIA (NVIDIA)
  Aby znacząco podnieść swoje FPS'y wykonaj kroki podane poniżej, pamiętaj, że będzie to działać jedynie jeśli masz Kartę od NVIDIA, niestety nie wiem jak to się ma w przypadku AMD, czy INTEL.
   
  1. Kliknij PPM na pulpit następnie przejdź do Panel Sterowania NVIDIA.
  2. Następnie przejdź do Wyreguluj ustawiania obrazu..
  3. Zaznacz opcje Stosuj preferencje użytkownika, podkreślając i przeciągnij pasek w lewo w stronę Wydajności.
  4. Teraz przechodzimy sobie do Zarządzanie ustawieniami 3D
  5. Wyszukujemy na liście Synchronizacja Pionowa i wybieramy obok Wyłącz.
  6. Wyszukujemy na liście Filtrowanie Tekstur - jakość i wybieramy obok Wysoka wydajność.
  7. W przypadku laptopa wyszukaj w tym samym miejscu Preferowany procesor graficzny i tam KONIECZNIE zaznacz Procesor NVIDIA o dużej wydajności, w innym przypadku laptop będzie wykorzystywał o wiele słabszą kartę od normalnej.
  7. OPCJE ZASILANIA I OPCJE WYDAJNOŚCI
  Zmień swoje opcje zasilania. Pomoże Ci to w FPS'ach, lecz w przypadku laptopa zwiększy zużycie baterii. Aby zmienić opcje zasilania wykonaj podane niżej czynności.
  1. Przejdź do Panelu Sterowania
  2. Następnie przejdź do Sprzęt i Dźwięk
  3. Wybierz opcje "Opcje zasilania"
  4. I ostatnią czynnością będzie ustawienia planu "Wysoka wydajność"
  I to wszystko w przypadku Opcji zasilania! Przejdźmy teraz do Opcji Wydajności.
  Aby ustawić Opcje Wydajności wykonaj poniższe kroki:
  1. Wejdź do Ten Komputer
  2. Kliknij PPM, a następnie wejdź w Właściwości
  3. Następnie wyszukaj Zaawansowane ustawienia systemu i kliknij na to.
  4. W ramce wydajność kliknij na Ustawienia
  5. Wybierz opcje Dopasuj do najlepiej wydajności.
  I TO TYLE!
   
  8. Nie bądź gbur, posprzątaj kompa.
  Czasami wystarczy samo posprzątanie komputera - serio. Wytrzyj go z kurzu zalegającego tam i będziesz miał gwarantowaną poprawę. Ewentualnie możesz pobrać programy pomagające w czyszczeniu komputera wewnątrz, a te programy przedstawiam poniżej.
  CCleaner Malwarebytes Razer Game Booster/Razer Cortex  
  I na tym kończymy poradnik, możesz być pewny, że po wykonaniu tych czynności Twoje FPS'y polecą do góry. Jeśli zauważyłeś błąd, lub dodałbyś coś od siebie to koniecznie napisz to w Odpowiedziach, a ja od razu to naprawię  Jak już wyżej wspomniałem jest kompletny ZAKAZ kopiowania poradnika na inne fora bez mojej zgody. Poradnik jest własnościa Ganjaskill.eu. Sieeeeeemka! ^^
   
  Źródło: Youtube, Pomoc techniczna Steam, sniper13, IzakTV
   
 18. Like
  keeemin. got a reaction from dbk in [#14] Pytanie na dziś!   
  Co Cię najbardziej motywuje do działania? 
 19. Haha
  keeemin. reacted to dbk in [#14] Pytanie na dziś!   
  Błędy oraz brak reakcji ze strony moderatorów
 20. Like
  keeemin. reacted to dbk in [SA] DIBIKEJ   
  W odpowiedzi na zarzuty @LukaSH^^ pozwolę sobie wkleić obie wypowiedzi z podań mojego oraz @Charlie W. (żeby było łatwiej się odnieść).
   
  Pisząc to podanie liczyłem się z takimi opiniami, więc i odpowiednio się na taką ewentualność przygotowałem. Idąc po kolei, zacząłeś od mojego bana. Niewątpliwe jest to, że jeszcze z 2-3tyg temu byłem tu zbanowany, a jedynie wtajemniczeni znają jego prawdziwy powód. Będąc upartym i stawiając na swoim mocno pogryzłem się z dwiema użytkowniczkami tego forum, za co dostałem blokadę z powodem "Zabrania się umieszczania zawartości, która może negatywnie wpłynąć na innych użytkowników". Może i ban był słuszny, może nie - ja nadal uważam, że nie do końca. Idąc dalej tematem bana, przypomnij sobie sytuację z @McKay i jego moderatorem. Facet pojawił się znikąd i ówczesna administracja po prostu wcisnęła go na rangę - w tamtym momencie robiłem dla tego forum co najmniej 10x więcej niż on. Jak już go przyjęliście, gość zniknął i jedyne co do dziś robi, to wrzuca donate'a co jakiś czas.
  Idąc dalej, nikomu się nie narzucaliśmy - to @Scorpion Flail wyszedł do nas z propozycją powrotu na ganję. Nie mówię, że nas o to błagał bo tak nie było, jednak sama migracja na Ganję wyszła z jego inicjatywy i już w tym momencie zaznaczę, że musiałem się trochę postarać, aby zabrać ze sobą znajomych, którzy w żaden sposób nie są problematyczni, a niektórzy z nich zrobili więcej w te 2 tygodnie niż niejedna osoba na rangach. 
  Kolejno piszesz o "traceniu resztki wiary w człowieka". Co ma jedno do drugiego? Pokaż mi w wymaganiach coś, czego nie spełniam. Zazwyczaj ludzie w opiniach powołują się na wymagania, u Ciebie tego nie widzę.
   
  Przejdźmy teraz do wypowiedzi, którą wstawiłeś w podaniu @Charlie W., bo poniekąd też tyczy się mojej osoby (napisałeś w liczbie mnogiej).
  Logicznym jest, że będąc na innej sieci siedzieliśmy na innym TS'ie, jednak czasem zarówno mi, jak i @Charlie W. zdarzało się na Waszego wbijać (RAMAN - FC z Scorpionem, JA - GTA z Masujem i czasem Tobą). Mówisz o braku aktywności, kiedy jesteś jedną z mniej aktywnych osób, wchodzisz na TS'a na 2h, kiedy my potrafimy siedzieć po dziesięć. Musisz być niezłym hipokrytą, żeby używać tego argumentu - miałeś [email protected] i nic nie robiłeś, później odpuściłeś i po Tobie wskoczyła Natalia. Po jej rezygnacji dostałeś [email protected] z powrotem (wcisnęli Cię jak klucznika wcześniej) i za Twojej drugiej kadencji NIC NIE ZROBIŁEŚ i nie byłeś nad wyraz aktywny. Cóż, cytując klasyka:
  Warto też zauważyć, że kiedy nas było mniej na tym TS'ie to Ciebie również, bo siedziałeś z nami na serwerze, który razem opłacaliśmy. Śmiem stwierdzić, że od powrotu z serwerami bardziej przyczyniliśmy się do rozwoju tej sieci niż Ty odkąd Cię znam - no sorry, takie fakty. Wcześniej może coś robiłeś, ale osobiście tego nie doświadczyłem.
  Nie zwalniając, piszesz o tym że pchamy się na rangi. Dobrze wiesz, że za czasów mojej świetności miałem ich dokładnie osiem. Nie jeden user pisał wtedy teksty typu: "nie poradzisz sobie" "czy to nie za dużo?" itp. 
  Poza tym, chęć posiadania Admina TS3 jest wg Ciebie pchaniem się na rangi? Wyraźnie napisałem, że chcę go głównie do celów własnych, a jak będzie potrzeba to i pomogę. Nigdy nie zrozumiem tej chorej teorii - nikt nikomu nie płaci tutaj za pomoc, można to porównać do wolontariatu. Widziałeś tam kiedyś zaawansowaną rekrutację lub selekcję? To administracja powinna się cieszyć, że ktoś chce pomagać, a nie na odwrót.
  Można dodać też do tej wypowiedzi moje punkty reputacji. ROK czasu byłem zbanowany, a nadal jestem w TOP5 userów, kiedy sieć istnieje od 2k12. Możesz zarzucić mi, że to przez grafikę, robienie avatarów dla użytkowników, ale czy to nie pomoc? 
  @Charlie W. - ten niejednokrotnie pomagał innym właścicielom/opiekunom serwerów nawet gdy nas tu nie było. Pomagał też wielokrotnie samemu @Scorpion Flail no i nawet będąc u konkurencji z serwerem był tutaj nadal opiekunem TS'a.
  Odkąd jesteśmy na forum wszedł również czas ONLINE. Osób, które mają go więcej ode mnie policzysz na palcach jednej ręki.
   
  Na koniec dodam, że ani u mnie, ani u @Charlie W.nie podałeś 3 argumentów za/przeciw, co na tym forum miało zwyczaj podlegać pod warna.
   
  EDIT:
   
  Właśnie pokazałeś swoją aktywność i podejście  
   
 21. Like
  keeemin. reacted to Bluu in [#13] Pytanie na dziś!   
  Coś ok 4 ale raczej 3.9 xD
 22. Thanks
  keeemin. reacted to drenn in Wywiad z Szanfim.   
  No nauczyłeś się trochę.  Można było pociągnąć dłużej ale i tak jestem zadowolony :)
 23. Like
  keeemin. got a reaction from Wełna in Wywiad z Szanfim.   
  keeemin: Witaj Szanfi! Czy byłbyś chętny na wywiadzik, by użytkownicy mogli Cię bliżej poznać?
  Szanfi: Cześć, możemy spróbować i zobaczymy co z tego wyjdzie.
   Keeemin:  No to bardzo się ciesze Na początku dobrze nam się przedstaw.
  SzanFi™:  Nazywam się Szymon, mam 20 lat. Pochodzę ze śląska, a dokładniej z Częstochowy. Trudne pytanie, ze względu na to że nie lubię pisać sam o sobie. Wolę gdy ktoś sam ma okazję mnie poznać.

  keeemin: Nieśmiały jesteś? haha. Może opowiesz nam coś więcej o swojej miejscowości?
  SzanFi™: Czy ja wiem czy nieśmiały xD po prostu nie lubię mówić o sobie.Nie wiem co ciekawego można o niej powiedzieć. Najbardziej znanym obiektem/zabytkiem jest Jasna Góra, przez co w okresie wakacyjnym przez miasto przechodzi masa pielgrzymów. Miasto samo w sobie nie ma za wiele ciekawych atrakcji, za to okolice miasta są ładne. Teren jest górzysty przez co można iść pochodzić po górkach lub pojeździć na rowerze.

  keeemin:  Pewnie te pielgrzymki są bardzo irytujące, nieprawdaż?
  SzanFi™:  Bardzo w szczególności gdy chcesz gdzieś jechać samochodem

  keeemin:  A brałeś może udział w jednej z nich?
  SzanFi™: Nie, to nie jest mój sposób spędzania czasu xD

  keeemin:  A jaki jest twój sposób spędzania czasu? Piwko i komputer? xD
  SzanFi™ Nie przepadam za  piwem Komputer owszem spędzam przy nim dużo czasu, jednak w wolnym czasie lubię pojeździć na rowerze, wyjść gdzieś ze znajomymi, obejrzeć jakiś fajny film (najlepiej kino) lub posłuchać muzyki.

  keeemin:  Nie no żartowałem z tym piwem Jakiej muzyki słuchasz?
  SzanFi™: Nie mam ulubionego gatunku muzyki, słucham wszystkiego co mi się spodoba.

  keeemin: Jak już wspomniałeś o tym kinie, to jaki jest twój ulubiony film?
  SzanFi™:  Nie da rady wybrać jednego konkretnego filmu, za dużo z nich lubię. Za to ulubioną serią filmów na pewno są "szybcy i wściekli".

  keeemin:  Może opowiesz nam o "Szybkich i wściekłych"?
  SzanFi™:   A co tu można opowiadać xD Myślę że raczej każdy zna tą serię. Są to filmy o super scenariuszu i mega efektach. Polecam każdemu
   
  keeemin:  Dobrze. Właśnie się opamiętałem, że o czymś zapomnieliśmy. SZKOŁA! Czy mógłbyś nam przybliżyć na jakim profilu się uczysz/studiujesz i dlaczego akurat na ten się zdecydowałeś?
  SzanFi™:  Studiuje na Logistykę na politechnice.Dobre pytanie, sam w sumie nie wiem. Nie mam jeszcze w 100% pomysłu na to co będę robił w przyszłości, jednak postanowiłem rozwinąć swoją wiedzę po technikum.

  keeemin:  Ciężko masz na tym profilu?
  SzanFi™:  Na razie jest znośnie, jednak ilość zaliczeń jest okropna.

  keeemin: Okej, okej. Przejdźmy teraz do bardziej "wirtualnych" spraw. Jak nazywała się twoja pierwsza gra w która zagrałeś?
  SzanFi™:  O kurde dobre pytanie xD Szczerze nie mam pojęcia. To było tak dawno temu że nie ma opcji żebym sobie przypomniał.

  keeemin: No okej, okej. W jakie grasz gry?
  SzanFi™:  Aktualnie tylko CS GO, niestety laptop nie wytrzymuje grania w nic innego

  keeemin:  Nie myślałeś o polepszeniu sprzętu?
  SzanFi™:  Myślałem, jednak aktualnie mam inne wydatki i odłożyłem to na później. Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości już będzie nowy.

  keeemin:  No jasne. Od dawna jesteś na forum?
  SzanFi™:  Konto mam od grudnia 2016, udzielam się od września (?) 2017.

  keeemin:  I w tym czasie masz moda! Myślałeś kiedyś, że znajdziesz się na tak wysokim stanowisku?
  SzanFi™: Nie, myślałem tylko o adminie na serwerze.

  keeemin: Co pomyślałeś, gdy pierwszy raz wszedłeś na forum?
  SzanFi™:  Jak to wszystko działa

  keeemin:  Rozumiem, kończymy już, jak myślisz?
  SzanFi™:  To ty prowadzisz wywiad

  keeemin:  No to zanim skończymy to może opowiesz nam kawał?
  SzanFi™:  Jak się żegna informatyk? W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ENTER

  keeemin:  Stare xd Dobrze, chciałbyś kogoś pozdrowić?
  SzanFi™:  Pozdrawiam wszystkich użytkowników
  keeemin: Chciałbyś może na koniec nominować kogoś innego do wywiadu?
  SzanFi™:  Nominuje @Golab, zobaczymy co z niego wyciągniesz
   
   keeemin:  No to w takim razie dziękuje za udzielenie wywiadu i widzimy się na forum!
 24. Like
  keeemin. reacted to lukasz2623 in [#12] Pytanie na dziś!   
  Mnie cieszą prezenty w które ktoś włożył swoją pracę, serduszko także jednym z takich było dostanie chyba ponad 2  lata temu od narzeczonej karteczek (chyba 365 karteczek) z życzeniami na każdy dzień, myślami itd.. Bardzo się na to ucieszyłem, tym bardziej jak po jakimś czasie dowiedziałem się, że to zajęło łącznie kilkanaście godzin pracy  
  Nie pieniądze, a pomysł, włożona praca, wykonanie i starania - pamiętajcie!
 25. Upvote
  keeemin. got a reaction from dbk in [Q&A] dbk   
  Witajcie użytkownicy. W tym temacie chciałbym rozpocząć zabawę, która polega na zadawaniu pytań do danego użytkownika, a on ma za zadanie na nie odpowiedzieć. Naszym celem dzisiaj jest @dbk do którego możecie zadawać pytania, a zadawać je można do 24.01.2020r. do godziny 16, jazda ^^ Pamiętajcie, by zastosować się do zasad wymienionych poniżej
  1. Danej osobie można zadać maksymalnie 50 pytań.
  2. Zakazuje się pytań "wulgarnych", lub takich które mogą w jakikolwiek sposób urazić nominowanego.
  3. Osoba nominowana do Q&A ma 2 dni na udzielenie odpowiedzi i nominowanie innej osoby.
  4. Pytania poprzedzamy [P], a odpowiedzi [O]
  Przykład:
  [P] Co dzisiaj jadłeś?
  [O] Pizze

Zapoznaj się z:

Regulaminy

Grupa Steam

FanPage

×
×
 • Create New...